REKLAMA
Znaleziono 1711 wyników
Pod Warszawą powstanie najnowocześniejsze centrum serwisowo–produkcyjne rakiet CAMM-ERartykuł
Pokaż artykuł
Pod Warszawą powstanie najnowocześniejsze centrum serwisowo–produkcyjne rakiet CAMM-ER
W poniedziałek 30 marca 2026 roku w Wojskowych Zakładach Elektronicznych w Zielonce pod Warszawą, spółce wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, została podpisana umowa inwestycyjna na budowę Centrum Serwisowo–Produkcyjnego pocisków rakietowych CAMM-ER i hali produkcyjnej dla elementów systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.
Bezpieczeństwo lekowe Polski i UE - podpisanie umowy IBSS BIOMED S.A. na rozwój produkcji szczepionek w ramach STEP Biotechnologieartykuł
Pokaż artykuł
Bezpieczeństwo lekowe Polski i UE - podpisanie umowy IBSS BIOMED S.A. na rozwój produkcji szczepionek w ramach STEP Biotechnologie
Większa dostępność szczepionek, krótszy czas ich dostarczenia i mniejsze ryzyko braków w aptekach i szpitalach - to bezpośrednie efekty projektu, na który ponad 9 mln zł dofinansowania trafi do Instytutu Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED S.A. w ramach naboru „STEP - Biotechnologie - Strategiczna niezależność UE”, finansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).
W Zgorzelcu i Goerlitz rozpoczęła się budowa UNITED HEAT, transgranicznego połączenia systemów ciepłowniczych Polski i Niemiec [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Zgorzelcu i Goerlitz rozpoczęła się budowa UNITED HEAT, transgranicznego połączenia systemów ciepłowniczych Polski i Niemiec [FILM]
W Zgorzelcu i Goerlitz rozpoczęła się budowa UNITED HEAT, transgranicznego połączenia systemów ciepłowniczych Polski i Niemiec. To wyjątkowo zaawansowana technologicznie i jedna z najważniejszych inwestycji energetycznych w Europie Środkowej. Umożliwi pełną dekarbonizację systemów ciepłowniczych obu miast do 2030 r. oraz znacząco ograniczy emisję CO₂ w regionie
Rohlig SUUS Logistics otwiera nowe centrum logistyczne w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Rohlig SUUS Logistics otwiera nowe centrum logistyczne w Łodzi
Rohlig SUUS Logistics, największy polski operator, otwiera nowoczesne centrum logistyczne w Łodzi, trzykrotnie zwiększając swoją zdolność operacyjną w porównaniu do poprzedniej lokalizacji. Nowa inwestycja łączy funkcje magazynu logistycznego oraz terminala typu cross-dock. Obiekt oferuje rozwiązania dostosowane do potrzeb przedsiębiorstw z różnych branż, w tym kompleksową obsługę celną, szereg usług dodanych, infrastrukturę do składowania towarów ADR, transport międzynarodowy oraz dystrybucję krajową. Powstaną nowe miejsca pracy.
Budowa kolejnych odcinków drogi S7 z olbrzymim dofinansowaniem z UEartykuł
Pokaż artykuł
Budowa kolejnych odcinków drogi S7 z olbrzymim dofinansowaniem z UE
Budowa dwóch projektów w ramach drogi ekspresowej S7 Płońsk – Czosnów oraz Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, otrzymała unijne wsparcie o łącznej wysokości ponad 2,3 mld zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała 9. i 10. umowę na dofinansowanie ze środków UE z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS).
Czołgowe serca Abramsów będą serwisowane w lotniczej kolebce Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Czołgowe serca Abramsów będą serwisowane w lotniczej kolebce Polski
Dęblin nie tylko lotnictwem stoi. Jedyne w Europie autoryzowane centrum serwisowe silników AGT 1500 do czołgów Abrams powstanie właśnie w tym mieście. Polska Grupa Zbrojeniowa i Ministerstwo Aktywów Państwowych podpisały w środę, 6 maja 2026 roku umowę dofinansowania na budowę „Centrum Serwisowego Silników AGT 1500”, które zostanie ulokowane w dęblińskim oddziale Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1. Uroczystość odbyła się podczas tegorocznej edycji Defence24 Days.
Trójmiasto wysoko w rankingu miast o największym potencjale inwestycyjnymartykuł
Pokaż artykuł
Trójmiasto wysoko w rankingu miast o największym potencjale inwestycyjnym
Trójmiasto – wraz z całym regionem pomorskim – jest zaliczane do pierwszej czwórki obszarów najbardz...
[Kraków] Budynek wielorodzinny, ul. Kawiory 8inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Budynek wielorodzinny, ul. Kawiory 8
Kraków, Krowodrza
[Wrocław] InEnerg coraz bliżej – OZE na Stadionie Miejskim we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] InEnerg coraz bliżej – OZE na Stadionie Miejskim we Wrocławiu
Polska, jako trzeci co do wielkości obszar rolniczy w Unii Europejskiej, dysponuje wręcz doskonałą b...
[Wrocław] Przyszłość Kępy Mieszczańskiej i terenów nad Odrą we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Przyszłość Kępy Mieszczańskiej i terenów nad Odrą we Wrocławiu
Miasta położone nad rzeką, zwrócone ku niej, które potrafią wykorzystać potencjał inwestycyjny takie...
[Wrocław] Jedna ulica i mnóstwo nowych inwestycji. Księcia Witolda zupełnie zmieni obliczeartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Jedna ulica i mnóstwo nowych inwestycji. Księcia Witolda zupełnie zmieni oblicze
Ulica Księcia Witolda na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej, choć położona nieopodal Rynku, jeszcze k...
[Wrocław] Najpierw rozbiórka, potem przetarg. Koszary przy Księcia Witolda idą pod młotekartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Najpierw rozbiórka, potem przetarg. Koszary przy Księcia Witolda idą pod młotek
To będzie łakomy kąsek dla deweloperów – miasto wkrótce wystawi na sprzedaż dawne policyjne koszary...
Dolny Śląsk – rekordowy budżet województwa na 2023 rok. Będzie dużo inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk – rekordowy budżet województwa na 2023 rok. Będzie dużo inwestycji
Jaki będzie rok 2023 dla Dolnego Śląska? Z pewnością rekordowy – budżet województwa w wysokości 2 miliardów 274 milionów złotych oraz brak deficytu oznacza dla mieszkańców regionu wiele nowych inwestycji i dalszy dynamiczny rozwój gospodarczy całego regionu. Najwięcej pieniędzy samorząd województwa przeznaczy na transport, ochronę zdrowia i rozwój regionalny.
Ponad 200 mln zł na kompleksowe działania renaturyzacyjne i retencyjne w zlewni rzeki Nidy artykuł
Pokaż artykuł
Ponad 200 mln zł na kompleksowe działania renaturyzacyjne i retencyjne w zlewni rzeki Nidy
Ponad 200 mln zł przeznaczą Wody Polskie na kompleksowe działania renaturyzacyjne i retencyjne w zlewni rzeki Nidy do 2032 roku. Realizacja prośrodowiskowych projektów będzie możliwa dzięki wsparciu środków finansowych z Unii Europejskiej i Banku Światowemu oraz szerokiej współpracy z instytucjami przyrodniczymi i naukowymi. Renaturyzacja zlewni Nidy jest prowadzona od 2019 roku.
W Gdyni ruszyła budowa nowoczesnego Centrum Elektroniki Militarnejartykuł
Pokaż artykuł
W Gdyni ruszyła budowa nowoczesnego Centrum Elektroniki Militarnej
W Gdyni rozpoczyna się budowa nowoczesnego Centrum Elektroniki Militarnej. To kluczowy element programu WISŁA, który ma dostarczyć Polsce 48 wyrzutni Patriot M903 i podzespoły do 12 radarów LTAMDS. Centrum Elektroniki Militarnej (CEM) będzie odgrywać kluczową rolę w transferze nowoczesnych technologii. Posłuży do produkcji elementów elektronicznych, opracowywania narzędzi, dokumentacji technicznej i wsparcia technicznego. Inwestycja ta wynika z umowy offsetowej, podpisanej w sierpniu 2023 roku w ramach II fazy programu WISŁA.
[Polska] O co dopytują kupujący mieszkania deweloperskieartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] O co dopytują kupujący mieszkania deweloperskie
Z jakimi najbardziej nietypowymi pytaniami spotkają się deweloperzy ze strony klientów? Czym najczęś...
Rozpoczynają się prace przy budowie nowego terminala dla Baltic Hub w Gdańsku. Inwestycja jest warta 450 mln euroartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczynają się prace przy budowie nowego terminala dla Baltic Hub w Gdańsku. Inwestycja jest warta 450 mln euro
W poniedziałek, 28 listopada 2022 r. Baltic Hub (dawniej DCT Gdańsk), operator największego terminalu kontenerowego na Bałtyku, uroczyście rozpoczął budowę trzeciego głębokowodnego terminalu T3. Po ukończeniu w drugim kwartale 2025 r. nowy terminal będzie miał ścianę nabrzeża o długości 717 metrów i głębokości 17,5 metra. Będzie to trzecie dalekomorskie nabrzeże Baltic Hub, które może obsługiwać największe kontenerowce na świecie. Nowy terminal zapewni również 36,5 hektara dodatkowej powierzchni operacyjnej. Łącznie inwestycja jest warta 450 mln euro.
Budowa wielkiego kompleksu biurowego The Park Kraków idzie zgodnie z planem [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa wielkiego kompleksu biurowego The Park Kraków idzie zgodnie z planem [ZDJĘCIA]
Już wkrótce w pierwszym biurowcu krakowskiej inwestycji realizowanej przez White Star Real Estate i Cain International – The Park Kraków przy ul. Saskiej – pojawi się główny najemca – właściciel marki 4F – firma OTCF. Zaawansowana jest także budowa drugiego budynku – B2. Jego oddanie do użytkowania ma nastąpić w II kw. 2023 r. Ponadto, deweloper przygotowuje się do rozpoczęcia prac budowlanych przy budynkach B3 i B4. Mają one ruszyć w pierwszej połowie 2023 r. Trwają również prace projektowe dotyczące 4 kolejnych budynków biurowych tj. B5-B8, wchodzących w II fazę projektu.
To będzie perełka Wrocławia! Obiekt o burzliwej historii odzyskuje dawny blask [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
To będzie perełka Wrocławia! Obiekt o burzliwej historii odzyskuje dawny blask [FILM]
Rewitalizacja Bastionu Sakwowego, znanego także jako Wzgórze Partyzantów, idzie pełną parą. Jeszcze w tym roku zabytkowy obiekt znów będzie dostępny dla mieszkańców Wrocławia, ciesząc oko historycznym blaskiem i pełniąc funkcję rekreacyjną.
Klub fitness My Fitness Place już niedługo w The Park Krakówartykuł
Pokaż artykuł
Klub fitness My Fitness Place już niedługo w The Park Kraków
Benefit Systems S.A. został kolejnym najemcą w The Park Kraków – najnowszym krakowskim projekcie biurowym, realizowanym przez White Star Real Estate i Cain International. W ramach wynajmowanej powierzchni, Benefit Systems S.A. uruchomi klub fitness pod marką My Fitness Place. Otwarcie klubu zaplanowane jest na IV kwartał 2023 roku.
REKLAMA